O-Kurczaki.pl – serwis edukacyjny, w którym odkrywamy „prawdziwe oblicze kurczaka”. Interesują nas fakty, nowości, zdrowe odżywianie i wszystko co wiąże się z drobiem. Dotarliśmy już do ponad 70 tys. internautów.

Po co pisać o kurczakach? Może to dziwny pomysł, ale narosło wokół tego tematu tyle półprawd i niedomówień, że postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Dlatego stworzyliśmy blog. Stykamy się z wieloma mitami o drobiu, zauważamy merytoryczne braki w rzetelnej dyskusji o produkcji i rynku drobiarskim. Chcielibyśmy w łatwy i czytelny sposób przekazać sprawdzone fakty. Zrobić kurczakowi dobry PR  – od jajka, aż po smakowitą potrawę na stole.

Dzielimy się z innymi wiedzą, którą przekazali nam eksperci w swojej dziedzinie. Rozmawiamy z naukowcami i specjalistami, odwiedzamy fermy, zakłady przetwórstwa drobiu, instytucje państwowe i organizacje branżowe, czytamy fachową literaturę. Chcemy informować o bieżącej sytuacji rynku drobiu w Polsce – nasz kraj od dekady zajmuje w tej branży czołowe miejsce w Europie. Interesują nas również innowacje, nowe technologie i badania naukowe, które przyczyniają się do rozwoju i poprawy jakości mięsa, oraz mają wpływ na polepszenie sytuacji zwierząt hodowlanych.

Chcemy też tłumaczyć to, co nie do końca jest jasne dla konsumentów – wyjaśniać opisy na etykietach, obalać mity, wskazywać rozwiązania ułatwiające poprawne obchodzenie się z mięsem drobiowym, ukazywać aktualne trendy w hodowli drobiu i dbaniu o dobrostan kurczaków.

Sami również przygotowujemy dania z kurczaka. Dlatego dzielimy się inspiracjami z kuchni super pomysłów, która zachwyci smakiem i łatwością w przygotowaniu. Kurczaki to dla nas temat bez końca 🙂

Jesteśmy “sygnalistami” – wyłapujemy fake newsy i wskazujemy przekłamania lub pomyłki.

Tworząc nasze materiały zbudowaliśmy redakcję bloga, która zapewnia jakość i oryginalność każdego artykułu. Nasze działania finansuje firma SuperDrob S.A., producent i przetwórca drobiu.

 

Redakcja bloga O-Kurczaki.pl

1 sierpnia 2017, Warszawa

 

Kontakt:

kurnik@o-kurczaki.pl

Twitter: O_kurczaki

 

 

 

Współpraca i zrealizowane projekty:

 

  • Zostaliśmy partnerem książki Mariusza Wachowicza „5 pór roku w kuchni. Smak na życie”. Czytaj więcej…
  • Współpracujemy w kampaniach edukacyjnych dotyczących żywienia.
  • Inicjujemy spotkania interdyscyplinarnych zespołów.
Print Friendly, PDF & Email